Yatılı Hayat

Yatılı Hayat

Okulumuzda yatılılılık öğrencilerimiz arasında kültür birliği sağlamak, yatılı okulun kazanımlarından her öğrencimizin faydalanmasına fırsat yaratmak ve öğrencilerimiz arasında sıcak ilişkiler kurulması amaçları ile zorunludur. Yatılılık deneyimi ile öğrencilerimiz kendilerine güvenen, zaman yönetimi konusunda yetkin, bulundukları her ortamda olumlu iletişim kurabilen, kişisel sınırları konusunda farkındalığı yüksek aynı zamanda başkalarının sınırlarına saygı gösteren sorumluluk sahibi bireyler olmayı öğrenirler.

Okulumuzda 4 kız 4 erkek olmak üzere toplam 8 öğrenci evi bulunur. Her öğrenci evinin altında iki öğretmen ailesi yaşar. Görevli öğretmenler okulumuzda çalışan öğretmenlerimizden oluşur. Öğrencilerimiz bir şeye ihtiyaç duyduklarında, herhangi bir sağlık problemi yaşadıklarında görevli öğretmenlerinden destek alırlar.

Öğrenci evlerinde odalar 4 ya da 5 kişiliktir. Okulumuzdaki tüm yıl gruplarının kaynaşması amacıyla 12. Sınıflar haricinde odada kalan öğrenciler idare ile rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü iş birliği ile oluşturulur.

Öğrencilerimiz hafta içi okuldadırlar ancak cuma günü ailelerin eğitim öğretim dönemi başında beyan ettikleri izinlere bağlı olarak evci çıkışı yapabilirler. Cuma günleri rezervasyon yaptırarak evci çıkılıp, Pazar akşamı etüt saatinden önce dönülebilir. Evci çıkıp çıkmamak öğrenci ve veli arasında kararlaştırılır. Evci çıkışlarında belli güzergahlara servis hizmeti sağlanır. Pazar günü ise günü birlik Kadıköy’e okul servisleri ile çıkma imkanı bulunur.

Öğrencilerimiz hafta içi dersler başlamadan yarım saat önce öğrenci evlerinden ayrılırlar. Ders bitimine kadar öğrenci evlerine girilmez. Öğrencilerimiz tıpkı evlerinden okullarına geliyormuş gibi ders araç ve gereçleri ile okul binasında hazır bulunurlar. Ders bitiminden sonra öğrenci evleri açılır ve öğrenciler etkinlik saatleri, dinlenme saatleri, spor aktiviteleri vb. İşlerini saat 22.00’ye kadar tamamlayarak 22.00’de yatakhanelere giriş yaparlar. Öğrenci evlerinde öğretmen ailesi olarak ikamet eden görevli öğretmenlerimiz tarafından 22.00’de öğrenci evleri dışarıdan girişe kapatılır.

Güncel gelişmeler için e-bültenimize katılın.

© TEVİTÖL 2022 - Tüm hakları gizlidir.