Burs Olanakları

Burs Olanakları

Ücretsiz Eğitim:

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) MEB Özel Öğretim Kurumlar Yönetmeliği’nde belirtilen oran dahilinde ücretsiz öğrenci okutur.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursu:

Türk Eğitim Vakfı, başarılı fakat maddi olanaksızlıklar nedeniyle nitelikli bir eğitime erişimi olmayan öğrencilere burs sağlamaktadır. TEV tarafından verilen burslar TEV burs yönetmeliği ve kriterlerine göre okul eğitim ve konaklama ücreti toplamı üzerinden tam veya kısmi olarak verilir. Misyonumuz doğrultusunda çok yönlü bireyler yetiştirebilmek için sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyette bulunanları desteklemek amacıyla kayıt hakkı kazanan öğrencileri de kapsar.


  • 2. Aşamaya çağırılan ve burs başvurusunda bulunmak isteyen aday öğrenci velileri, web sitemizde ilan edilen başvuru formunu doldurarak ve istenilen belgeleri hazırlayarak 2. Aşamaya gelmek zorundadır.
  • Burs başvurusunda bulunacak veliler ile 2. Aşama gününde 15 dakikalık bir bursluluk mülakatı yapılır.
  • Burs mülakatı notları ve aday velinin teslim etmiş olduğu dosya TEV Burs Komisyonu tarafından incelenerek, burslar belirlenir ve adaylara SMS ve e-mail yoluyla ilan edilir.
  • Verilen bursların oranları TEV bütçesi dahilinde ailelerin mali durumları incelenerek yüzde 0-40-60-75-90-100 oranlarında belirlenir.

Başarı İndirimi:

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) maddi olanakları dolayısıyla burs alamamış öğrencilere belirli başarı kriterlerine göre yüzde 25 veya 50 indirim verir.

Güncel gelişmeler için e-bültenimize katılın.

© TEVİTÖL 2022 - Tüm hakları gizlidir.